Спартак загуби първата си контрола, изигра здрав мач с Ботев (Пловдив)

Спартак (Плевен) загуби с 0:4 първата си приятелска среща от елитния Ботев (Пловдив).
Двубоят се изигра на базата на „жълто-черните“ в Коматево като започна малко по-късно от първоначално обявения час 18:30, тъй като плевенчани имаха затруднения по време на пътуването, което продължи по-дълго от предвиденото.
Въпреки това отборът на Спартак започна силно срещата и на два пъти играчи на „синьо-белите“ излизаха сами срещу вратаря на Ботев Даниел Наумов. В осмата минута това стори Васил Шопов, но ударът му беше спасен, а след още 7 минути и капитанът Виктор Иванов не успя да преодолее националния страж на България. До края на полувремето имаше още две нелоши възможности Спартак да стигне до гол, но те завършиха с неточни удари.
След пропилените възможности плевенчани допуснаха два безответни гола, дело на Алекс Джон и Ивайло Видев, а през второто полувреме Самуил Цонов и Уилямс Чимези подпечатаха резултатната победа за домакините.
В следващата си проверка през лятото Спартак (Плевен) ще срещне Ботев (Враца). Контролата е насрочена за сряда, 1-ви юли.
Приятелската среща с Локомотив (Мездра) отпадна, тъй като тимът се отказа от участие във Втора лига и ще започне подготовка по-късно.
Пълен списък с контролите на Спартак по време на предсезонната подготовка:
23.06, вторник – Ботев (Пд) – Спартак - 4:0
01.07, сряда – Спартак – Ботев (Враца)
03.07, петък – Спартак – Черно море – в Трявна
07.07, вторник – Спартак – Янтра (Габрово)
11.07, събота – Спартак – Локомотив (ГО)
14.07, вторник – Спартак – Апоел (Петах Тиква, Израел) – в Правец
18.07, събота – Спартак – Монтана



Коментари
Зареждане…